Hakkımda

Bir matbaada çıraklık ile başlayan bu yolculuk, adım adım bu günlere geldi. Geçen zamanda matbaa, gazete ve reklam ajansı tecrübelerim oldu. Grafik tasarımcılığın yanı sıra muhabirlik deneyimim de var. Muhabirliğin getirisi olarak da basın kartı sahibiyim ve on parmak klavye kullanabiliyorum.

Çağı yakalamak adına dünya genelinde farklı konumlardaki tasarımcıların portfolyolarını incelerim. Özellikle fontlara meraklıyım. Trend olan fontları araştırmayı ve küçük dokunuşlarla onları kişiselleştirmeyi çok severim. Hatta ilgimi çeken fontlardan oluşan büyük bir koleksiyonum var.

Genel olarak Corel ve Adobe programlarına hakimim. After Effects ile hareketli grafikler hazırlamaya meraklıyım. Her tasarıma düşünerek ve eskiz yaparak başlanması gerektiğini savunurum. Yani bilgisayar başına geçildiğinde kafamızda az da olsa bir planlama olmalı. Aksi durumda deneme-yanılma mantığıyla bulunan sonucun doğru olmadığı kanaatindeyim. Tasarımda basitlikten yanayım. Bu konuda dünyaca ünlü marka tasarımcı Ivan Chermayef’in “En basit, yapılması en zor olandır” sözünü kendime motto edindim.

Mesleğim, aynı zamanda hobim. Sonuç olarak işini severek yapanlardanım. Üzerinde çalışırken zevk aldığım projeler için harcanan zamana acımam. İşimi temiz yapma konusunda takıntılıyım. Piksel değil vektör odaklıyım. Net ve keskin görünümü severim. Çizimi mümkün olan her doneyi vektörel olarak çizip kullanırım. Dekupe işlemlerinde özenli davranırım. Tasarım yaparken sayfadaki tüm boşlukları dolduran biri değilim. Çok efektli çalışmaları itici bulurum. Küçük puntolu yazıların da okunabildiğini savunurum.

Araştırmacı bir kişiyim. Bana artı değer katacak her detayı öğrenmek isterim.

Adobe Illustrator / 100%
Adobe Photoshop / 100%
CorelDRAW / 100%
Adobe After Effects / 70%